Czy randka w czasie kwarantanny w ogóle jest możliwa?

Dzisiaj mniej o polityce, a dużo więcej o miłości. Restauracje, kawiarnie, puby, mola, parki a nawet lasy. Wszystkie potencjalne miejsca na piękną randkę wyłączone są z użytku przez ministerialne rozporządzenia związane ze stanem epidemii. Czy zatem randka w czasie kwarantanny w ogóle jest możliwa?

Zacznijmy jednak od ciekawych danych, które dostarcza nam Google Trends. Okazuje się, że w czasie trwającej kwarantanny i szeroko pojętej izolacji społecznej jesteśmy (jako Polacy) zainteresowani randkowaniem. Jest to jednak najniższy poziom w analizowanym okresie ostatnich pięciu lat. Ma na to na pewno wpływ już wcześniej wspomniane rozporządzenie i "zamknięcie" nas w domach. Odważę się także na stwierdzenie, że trochę też jesteśmy leniwi, a nawet mało kreatywni w tych czasach. To jednak moja subiektywna ocena.

Najgorzej oczywiście z randkowaniem było w okresie Świąt Wielkanocnych. Pewnie dlatego, że pochłonięci byliśmy przygotowywaniem potraw, czy też staniem w kolejkach do lokalnych dyskontów, które zapraszały ograniczoną liczbę osób.

Dobra informacja jest taka, że wychodzimy z tego dołka. Szukamy pomysłów na randkowanie.

Czytaj też: Pandemia koronawirusa zaszkodzi naszemu zdrowiu psychicznemu

Miłość w czasie pandemii to spore wyzwanie dla par. (canva.com)

Miłość w czasie pandemii to spore wyzwanie dla par. (canva.com)

Zaskakujący Amerykanie i nowa aplikacja

Co jednak ciekawe, w Stanach Zjednoczonych w ostatnich dwóch tygodniach na popularności zyskuje hasło wpisywane do wyszukiwarki: "randka w czasie kwarantanny". Pod tym hasłem w internecie za oceanem znajdziemy pomysły na spędzenie czasu z bliskim, głównie gdy jedno z nich jest w trakcie kwarantanny.

To nie koniec ciekawostek. W ostatnim tygodniu dwukrotnie częściej za oceanem użytkownicy wyszukiwarki google wpisywali hasło "szybkie randki podczas kwarantanny". Co zatem się dzieje za tym oceanem? Zamiast siedzieć w domu, po głowie chodzą im randki. Okazuje się, że za tym trendem stoi całkiem nowa aplikacja.

Blindlee - nowa usługa społecznościowa łącząca swobodny styl Tindera z funkcją wideo Zoom. Blindlee ustawia użytkowników na randki w ciemno dzięki trzyminutowym rozmytym rozmowom wideo. Dwie nieostre twarze mogą zamiast tego skupić się na wspólnej rozmowie lub innych zainteresowaniach, zanim spojrzą na siebie online. Po tych trzech minutach mogą zdecydować za obopólną zgodą, czy chcą kontynuować połączenie, oko w oko wirtualnie.

Czytaj też: Gdy pandemia koronawirusa minie, granice państw dalej będą zamknięte?

Randka w czasie kwarantanny to tylko pozorna trudność (canva.com)

Randka w czasie kwarantanny to tylko pozorna trudność (canva.com)

Ciemna strona kwarantanny

Google Trends pokazuje też smutną stronę kwarantanny za wielką wodą. Użytkownicy wpisywali w pole wyszukiwarki Google hasło: "jak zerwać w czasie kwarantanny". W ostatnim tygodniu liczba zapytań wzrosła o 160 proc. względem wcześniejszego tygodnia.

Niektórzy twierdzą, że pandemia wywołała długo ignorowane problemy w relacjach i doprowadziła do ich przedwczesnego rozpadu. Niestety wiele osób nie potrafi się rozejść. Dlaczego? Pandemia wywołało pauzę w naszym codziennym życiu. Dotyczy to także związków.

Randka w czasie kwarantanny, jakie pomysły?

O tym jak zrywać w czasie pandemii nie będę pisał. Podsunę wam za to kilka pomysłów jak zorganizować randkę w domu.

  1. Jedzenie przy świecach sprawia, że ​​każda kolacja jest romantyczna. Nieważne, czy jesz kawior, czy filet z makreli podany z puszki, światło świec zapewni nastrój do romansu.
  2. Chociaż nie możesz teraz wsiąść do samochodu lub samolotu, nie oznacza to, że nie możesz zobaczyć pięknych i interesujących nowych miejsc. Wybierz się na wirtualną wycieczkę do Watykanu i Luwru lub dowolnego z wymienionych tu muzeów, zoo i parków rozrywki.
  3. Ty i twój partner możecie włożyć kapcie i szlafroki i zorganizować sobie noc SPA. Załóżcie maski błotne. Wsuńcie się do gorącej kąpieli bąbelkowej. Dajcie sobie kilka relaksujących masaży.
  4. Gry planszowe, karciane, gry wideo - wszystko jest w porządku, o ile obaj możecie wziąć udział w przyjaznej rywalizacji.
  5. Kup wino, wybierz temat lub motyw i pomaluj lub narysuj coś. Bez osądu. Czas być głupi i spróbować czegoś nowego. Możesz także udać się na YouTube i znaleźć samouczek malowania do naśladowania.
  6. Rozpuść czekoladę w garnku na kuchence lub w naczyniu i zanurz w swoich ulubionych potrawach. Pomyśl o truskawkach, ananasach, jabłkach i innych przekąskach, takich jak pianki, ciastka, a może nawet bekon!
  7. Kup kilka różnych piw z dowolnego sklepu monopolowego w twojej okolicy, który jest otwarty lub oferującego odbiór własny. Popijaj je i wskazuj te najlepsze.

Mam nadzieję, że pomogłem chociaż trochę.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw komentarz