“Dwa słowa” od autora

Maciej Naskręt

Maciej Naskręt - fot. Beata Zarach

Nie mam zamiaru was zanudzać swoją historią życia. Bo kogo to obchodzi? Warto to jednak przeczytać i dotrwać do ostatniego akapitu.

Konfucjusz wypowiedział kiedyś ważną sentencję: "Kto trzęsie drzewem prawdy, temu padają na głowę obelgi i nienawiść." Każdy kto rusza w przygodę z dziennikarstwem musi o tym pamiętać, bez znaczenia, czy pisze o infrastrukturze, kulturze, czy o polityce.

Gdy 10 lat temu zaczynałem przygodę z dziennikarstwem na etacie, niewiele z tego cytatu Konfucjusza rozumiałem. Sądzę, że byłem przez chwilę człowiekiem wolnym. Chciałem pokazywać świat ciekawym i powoli zmieniać. Nie widziałem ograniczeń.

Z dziennikarstwem jest trochę, jak ze staniem w samym środku potężnego tornada. Trudno przewidzieć jaką trasę szalejący wiatr obierze, kiedy zyska na mocy, a kiedy nieco osłabnie. Trzeba być czujnym. Jeśli w centrum trąby powietrznej postawisz niewłaściwe kroki dotkniesz ściany grasującego wiatru... porwie cię i wyrzuci setki metrów gdzieś na puste pole - przygoda się kończy.

Przyszedł moment, że zacząłem rozumieć, że nie można działać jak lew, a trzeba skradać  się jak lis. Szukać okazji. Kto wie, może kiedyś o tym napiszę książkę.

W sferze dziennikarskiej ciekawy dla mnie tematami są historie katastrof kolejowych. Szczególnie te z dawnych lat. Jednak to co lubię najbardziej to zaglądać urzędnikom przez ramię.

Krótkie zawodowe Bio:
1. Biuro wyceny nieruchomości - 2006 - 2009
2. Trojmiasto.pl - 2009 - 2019
3. Radio Gdańsk - 2019 - do teraz.

Wiedza:
1. Uniwersytet Gdański, Wydział Prawa i Administracji — magister administracji
2. Wyższa Szkoła Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie, Wydział Ekonomii — studia podyplomowe w zakresie wyceny
3. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku — studia podyplomowe Social Media i zintegrowany marketing internetowy
4. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku — studia podyplomowe Brand Management - Zarządzanie wizerunkiem firmy