Poznajcie tabletki przyszłości, czyli Pimoji. Pigułki w kształcie emotikonek

W dobie koronawirusa wszyscy zastanawiamy się, czy naszą medycynę można uprościć, sprawić by nie była tak skomplikowana. Jest jeden ciekawy pomysł, który spokojnie można by wprowadzić od zaraz - to Pimoji, czyli pigułki w kształcie emotikonek.

W zeszłym roku zmarła moja babcia. Piękny wiek - 95 lat. Jednak mogła żyć nieco dłużej. Tak się złożyło, że przez przypadek odstawiła leki odwadniające, niewykluczone, że pomyliła je z innymi. W płucach zebrała się woda, ale po jej odciągnięciu pojawiła się rozedma. Pewna "masa krytyczna" została przekroczona. Trudno było organizm uratować. Gdyby nie pomyłka z lekami to pewnie byłaby jeszcze wśród nas.

Sam przyjmuję leki i wyglądają one wszystkie niemal podobnie. Można odróżnić je ewentualnie kolorem i wielkością. Zazwyczaj są to pigułki, albo kapsułki. Nic nadzwyczajnego. Nie ma problemu, gdy przyjmujemy jeden, góra dwa leki, ale jeszcze gdy dochodzą suplementy i inne dodatkowe leki to robi się pokaźna liczba.

Z pomocą jednak przychodzi koreański projektant - Jong Hun Choi. Wpadł on na pomysł stworzenia Pimoji - czyli leków w kształcie emotikonek. Tylko nie byłyby to takie zwykłe emotikony - typu jakie mamy w naszych telefonach.

Czytaj też: Susza w Polsce 2020. Sygnały pokazują: mamy problem z dostępem do wody

Pigułki w kształcie emotikonek (fot. Jong Hun Choi)

Pigułki w kształcie emotikonek (fot. Jong Hun Choi)

Pigułki w kształcie emotikonek

Koncepcja Pimoji dotyczy dwóch największych problemów związanych z przyjmowaniem leków. Po pierwsze, likwidujemy wieloznaczność, biorąc pod uwagę, że prawie wszystkie leki wyglądają tak samo. Ich nazwy są zwykle skomplikowaną informacją, które często niczego nie przekazują.

Po drugie, rozwiązujemy inny problem - przyjmowania leków wyglądających nieco zniechęcający, a nawet często wydają się być przerażające.

Czytaj także: Wojna o maski. Liderzy z Europy “wpadli” do Chin, jak do dyskontu po papier toaletowy

Rozwiązanie obu tych problemów przez Pimoji jest proste i całkiem innowacyjne. Wystarczy zaprojektuj każdą pigułkę na wzór emoji przypominający schorzenie, które próbuje wyleczyć.

I tak na problemy kardiologiczne pigułki miałyby kształt serca, natomiast w tabletki w kształcie kostki wzmacniałyby stawy i kości. Natomiast leki przeciwbólowe na ból zęba mają kształt zębów. Lista pomysłów jest długa. Tabletki mają interesujące kształty, które sprawiają, że doskonale wiesz, jaki lek zażywasz.

[totalpoll id="2839"]
Tabletki Pimoji (fot. Jong Hun Choi)

Tabletki Pimoji (fot. Jong Hun Choi)

Tabletki Pimoji (fot. Jong Hun Choi)

Tabletki Pimoji (fot. Jong Hun Choi)

 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw komentarz