Pytania o dymisję prezydentów największych miast zepsuły konferencję w Białymstoku?

W Białymstoku padły pytania o dymisję i koszty dojazdu na uroczystości we wspomnianym mieście. Skierowano je do prezydentów największych miast w Polsce. Odpowiedzi na zadane pytania nie było “bo nie były związane z konferencją”. To zdenerwowało uczestników konferencji - wszystko nagrał youtuber.

W piątek na placu Kościuszki w Białymstoku odbyła się konferencja prezydentów największych polskich miast. Na spotkaniu byli m.in: prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski; prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak; prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, czy Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Na konferencji w samym sercu Białegostoku przedstawiono niezadowolenie z obowiązujących i kolejnych ulg procedowanych przez rząd, których koszty mają ponieść właśnie samorządy. Wyliczono około 6 miliardów złotych strat z tego tytułu.

Prezydenci trochę żaląc się chcieli wzbudzić współczucie wśród mieszkańców. Pokazać jak trudno im zarządzać miastami, a winą obarczali rząd.

Odwiedź nas na Twitterze i obserwuj!

Pytania o dymisję i podróże prezydentów

To sprokurowało, że jeden z redaktorów zapytał wprost: - Jeżeli państwo nie radzą sobie z rządzenie w miastach, może Państwo podadzą się do dymisji, bo na przykład lotnisko w Białymstoku kosztowało dwa razy więcej, niż takie samo lotnisko w Suwałkach?

Redaktor korzystał z okazji, że oddano mu głos więc zadał jeszcze jedno pytanie.

- Ile kosztował wasz przyjazd tutaj do Białegostoku? Rozumiem, że podatnicy za to płacą?

Czytaj też: Cezary Tomczyk i jego 5 wpadek, o których trudno zapomnieć

Obserwujący zapytali o ścieki

Prowadzący konferencję zwrócił uwagę, że pytania są nie na temat konferencji. Próba “ukrócenia” pytań jednak zdenerwowała osoby, które obserwowały wydarzenie na placu Kościuszki. Zaczęły domagać się wyjaśnień.

- Panie Trzaskowski, co z Wisłą? Tu przyjechał, nie wiem co prezentuje, a tam g***a płyną w Wiśle - domagała się odpowiedzi kobieta.

Sytuację próbowała ratować prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

- Kochani uśmiechnijcie się do siebie. Z panią porozmawiamy po konferencji. Mnie Wisła też dotyczy - mówiła prezydent Gdańska.

Całość nagrał jeden z youtuberów.

Czytaj także: Drakońska kara za brak maseczki. Kopanie grobu dla zmarłego na Covid-19

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw komentarz