Czy będzie konwencja KO w Lidzbarku Warmińskim? Na parlamentarzystów czekają tam luksusy

Jeszcze nie rozeszła się po kościach sprawa podwyżek dla władz Państwa, przegłosowana przez m.in. Koalicję Obywatelską, a już na horyzoncie opozycji pojawia się kolejny problem. Władze wspomnianej formacji planują konwencję, która ma się odbyć na początku września w Lidzbarku Warmińskim - w 4-gwiazdkowym hotelu. Jeśli odbędzie się konwencja KO, będzie to spory wizerunkowy problem dla tej formacji.

Informacje zebrał portal Onet.pl, według jego ustaleń zjazd ma się odbyć w Hotelu Krasickim w Lidzbarku Warmińskim. "Popularna wyszukiwarka noclegów informuje, że za jednoosobowy pokój w tym obiekcie na początku września trzeba zapłacić minimum ok. 300 zł. Do dyspozycji gości jest restauracja, baseny, spa, centrum konferencyjne, seanse astronomiczne, a nawet rejsy gondolami. (…) To właśnie tam za dwa tygodnie mają zjechać posłowie i senatorowie Koalicji Obywatelskiej. Sprawdziliśmy. W dniu ich przyjazdu w Krasickim nie ma już wolnych pokoi. To znaczy, że KO zarezerwowała prawie cały hotel" - czytamy.

Onet ujawnił też plan zjazdu, z którego wynika, że wydarzenie rozpocznie się 7 września - o godz. 10 będzie wyjazd z Warszawy, w godz. 15.30-20.30 posiedzenie klubu, zaś powrót został przewidziany na poranek następnego dnia. "Politycy będą dyskutować m.in. na temat kryzysu, jaki wybuchł po tym, gdy większość posłów KO głosowała za projektem podwyższającym zarobki polityków i subwencje budżetowe dla partii politycznych" - podaje portal.

Konwencja KO w Lidzbarku Warmińskim kością niezgody

Co ważne, Senator Koalicji Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski potwierdził dziennikarzom Onetu, że inni senatorowie z partii uważają wybór miejsca i czasu spotkania za "niefortunny". "Wrocławski senator KO wylicza jednak również inne przyczyny, dla których część parlamentarzystów nie pojawi się w Lidzbarku. Chodzi m.in. o konieczność wyboru nowego szefa klubu senackiego Koalicji Obywatelskiej. Po awanturze wokół podwyżek zrezygnował z tej funkcji Leszek Czarnobaj. Ktoś wymyślił, że jego następcę można wybrać na wyjeździe w hotelu" - informuje Onet.

Kilku senatorów jest po poważnych operacjach, więc dla nich ze względu na koronawirusa to ryzykowna wyprawa. Z tego powodu podjęto decyzję, że wybór nowego szefa klubu senackiego dokona się w Warszawie przy okazji kolejnego posiedzenia - mówi Zdrojewski dla portalu Onet.

Czytaj też: Swiatłana Cichanouska w wywiadach mogła rozczarować. Wciąż daleko jej do liderki opozycji?

To może się źle skończyć

Organizacja takiej konwencji - dla zamkniętego grona polityków, z "wyżyn politycznych" może być przynieść więcej problemów niż pożytku. Problemów wizerunkowych.

Jeszcze nie przycichła historia związana z przegłosowaną ustawą o podwyżkach w Sejmie przez KO, a już ugrupowanie wpada w sidła kolejnej pułapki. Co gorsza na swoje życzenie. Luksusy to nie jest tło, w których wyborcy chcą widzieć swoich wybrańców. Nigdy nie chcieli, a tym bardziej teraz w dobie koronawirusa.

Jeśli taka konwencja, w takie formie się odbędzie, będzie to wtedy sygnał, że elita polityczna KO myśli wyłącznie o swoich potrzebach.

Zobacz także: Kolej do Białowieży. Polowania pretekstem do budowy leśnego szlaku

Zostań z nami dłużej na Twitterze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw komentarz