Trwa zbiórka podpisów na listach poparcia Rafała Trzaskowskiego. Jest nagranie

Dziennikarze portalu tvp.info ustalili, że w Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Miejsce gdzie, były składne podpisy wskazał jeden z czytelników. Jak trwa zbiórka podpisów na listach poparcia. Zobacz nagranie.

Dziennikarze sprawdzili jedno z tych miejsc, na Pradze-Południe w Warszawie. Biuro, w którym można było złożyć podpis prowadzi radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Manarczyk, której w kampanii samorządowej osobistego poparcia udzielił Rafał Trzaskowski.

Warto pamiętać, że za zbieranie podpisów na listach poparcia grozi kara grzywny.

Czytaj też: Trzaskowski 2020. Kandydat może mieć problem w kontaktach z Polakami. Kampanię zaczyna lekceważąco wobec wyborców

[totalpoll id="2915"]

Zbiórka podpisów na listach

Cieniem na (nie)kampanii Rafała Trzaskowskiego kładzie się sprawa podpisów na kartach poparcia. By zarejestrować kandydata należy zebrać 100 tys. takich podpisów. Niedawno Hanna Gronkiewicz-Waltz w wywiadzie dla RMF FM powiedziała, że taka zbiórka już ruszyła, choć jest niezgodna z prawem. Dlaczego? Bo nie zostały ogłoszone wybory.

Sprawa z byłą prezydent stolicy odchodziła w niepamięć, ale właśnie przypomniał ją Sławomir Nitras - poseł PO, który polecił, podczas jednego ze spotkań z wyborcami w niedzielę, przeniesienie ok. 30 kart. O jakie karty chodziło? Możemy się tylko domyślać. Internauci są przekonani, że chodzi o karty poparcia kandydata.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw komentarz