Trwa zbiórka podpisów na listach poparcia Rafała Trzaskowskiego. Jest nagranie

Dziennikarze portalu tvp.info ustalili, że w Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Miejsce gdzie, były składne podpisy wskazał jeden z czytelników. Jak trwa zbiórka podpisów na listach poparcia. Zobacz nagranie.

Dziennikarze sprawdzili jedno z tych miejsc, na Pradze-Południe w Warszawie. Biuro, w którym można było złożyć podpis prowadzi radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Manarczyk, której w kampanii samorządowej osobistego poparcia udzielił Rafał Trzaskowski.

Warto pamiętać, że za zbieranie podpisów na listach poparcia grozi kara grzywny.

Czytaj też: Trzaskowski 2020. Kandydat może mieć problem w kontaktach z Polakami. Kampanię zaczyna lekceważąco wobec wyborców

ANKIETA: Czy sprawa z podpisami wpłynie na poparcie Rafała Trzaskowskiego?

Zbiórka podpisów na listach

Cieniem na (nie)kampanii Rafała Trzaskowskiego kładzie się sprawa podpisów na kartach poparcia. By zarejestrować kandydata należy zebrać 100 tys. takich podpisów. Niedawno Hanna Gronkiewicz-Waltz w wywiadzie dla RMF FM powiedziała, że taka zbiórka już ruszyła, choć jest niezgodna z prawem. Dlaczego? Bo nie zostały ogłoszone wybory.

Sprawa z byłą prezydent stolicy odchodziła w niepamięć, ale właśnie przypomniał ją Sławomir Nitras - poseł PO, który polecił, podczas jednego ze spotkań z wyborcami w niedzielę, przeniesienie ok. 30 kart. O jakie karty chodziło? Możemy się tylko domyślać. Internauci są przekonani, że chodzi o karty poparcia kandydata.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw komentarz