Debata prezydencka 6 maja 2020 r. w TVP1. Co warto wiedzieć przed jej rozpoczęciem?

Czeka nas gorący tydzień w polityce. Nie tylko dlatego, że puszcza spoiwo między Porozumieniem, a PiS-em, ale też z powodu soli demokracji, którą zobaczymy w programie 1 Telewizji Polskiej. Odbędzie się tam debata prezydencka 6 maja 2020 r. o godzinie 20.30.

Warto na wstępie podkreślić, że w debacie wystąpią wszyscy kandydaci zatwierdzeni przez Państwową Komisję Wyborczą. Z danych udostępnionych przez wspomnianą instytucję można ustalić, że najmłodszym kandydatem na prezydenta jest Krzysztof Bosak, który ukończył 37 lat. Najstarszym kandydatem jest natomiast Stanisław Żółtek, który ma 63 lata.

W tegorocznych wyborach o fotel prezydenta będzie ubiegać się aż czterech kandydatów z wykształceniem średnim - wśród nich jest Krzysztof Bosak, Marek Jakubiak, Szymon Hołownia. a także Stanisław Żółtek.

Pozostałych sześcioro kandydatów ma wyższe wykształcenie, albo politologiczne, medyczne, czy prawnicze. Dodajmy, że pięciu kandydatów pochodzi z Warszawy, a trzech z Krakowa. Pozostali dwaj pochodzą z Lublina i Otwocka.

Debata prezydencka 6 maja 2020 r. - kandydaci do fotelu prezydenta (mat. PKW)

Debata prezydencka 6 maja 2020 r. - kandydaci do fotelu prezydenta (mat. PKW)

Zobacz także: Sondaż dla wyborów korespondencyjnych. Andrzej Duda wygrywa w pierwszej turze

[totalpoll id="2800"]

Debata prezydencka 6 maja

Podczas trwającej 70 minut debaty prowadzący Michał Adamczyk - znany z Wiadomości TVP - zada wszystkim uczestnikom 5 pytań dotyczących następujących dziedzin życia publicznego:

  1. polityka zagraniczna,
  2. bezpieczeństwo,
  3. polityka społeczna,
  4. gospodarka,
  5. ustrój państwa.

Czas odpowiedzi na pytanie nie może przekroczyć 1 minuty.

Na koniec debaty każdy z kandydatów otrzyma prawo do minutowej, swobodnej wypowiedzi będącej podsumowaniem wszystkich, poruszonych przez Niego kwestii. O kolejności zabierania głosu zadecyduje przewidziane na 5 maja 2020 r. losowanie, w ramach którego ustalone zostaną również: miejsca kandydatów w studiu oraz kolejność zabierania głosu przy swobodnej wypowiedzi.

Obserwuj na mediach społecznościowych - Twitter i Facebook

Sygnał dostępny dla wielu stacji telewizyjnych

Producentem debaty jest TVP S.A.. Sygnał zostanie udostępniony zainteresowanym stacjom telewizyjnym bezpłatnie. W sprawie udostępnienia sygnału i zawarcia umowy licencyjnej należy kontaktować się z Biurem Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej TVP S.A.. Sygnał będzie także udostępniany innym, zainteresowanym mediom w szacie graficznej TVP.

Ze względu na zaistniałą w kraju sytuację sanitarną i w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników debaty oraz ekip telewizyjnych zaangażowanych w jej przygotowanie i realizację Telewizja umożliwi dostęp do obiektów TVP tylko publicznym mediom: PAP, Polskie Radio, TVP Info.

Czytaj też: Kogo według wyszukiwarki Google zobaczymy w drugiej turze wyborów?

2 Responses

  1. Boryczka Marzena
    Mam nadzieje,że to bedzie fairplay,bez faworyzowania
    • RACZEJ w zadnej tv publicznej nie bylo by to mozliwe. Kazda stacja ktoregos z kandydatow popiera 'bardziej'

Zostaw komentarz