Dorota Gawryluk wywołała gorącą dyskusję na Twitterze. Umieściła obraz Jezusa Miłosiernego

- W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście. Ja znalazłam. I wszystkim polecam! - napisała na Twitterze dziennikarka Polsatu, Dorota Gawryluk. Jej wpis wywołał burzę komentarzy. Dla jednych był to "piękny akt wiary", a dla pozostałych sprzeniewierzenie się wartościom obiektywizmu.

Wyjaśnię, że Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym roku przypada ona 19 kwietnia. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce.

Obraz Jezusa Miłosiernego przedstawia Chrystusa zmartwychwstałego, który udziela ludzkości łask wysłużonych na krzyżu. Występuje też pod nazwami Jezu ufam Tobie.

- W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście - napisała na Twitterze dziennikarka Polsat News, Dorota Gawryluk. Do tego wstawiła ona dwa zdjęcia ze sobą na tle obrazu Jezusa Miłosiernego.

Czytaj też: Wiadomości TVP starły się z Faktami TVN. Kto ma w tym sporze rację?

Dorota Gawryluk w ogniu krytyki

Wpis wywołał spore komentarze w sieci. Internauci nie szczędzili złośliwości. Szczególnie zarzucali dziennikarce, że jej wpis jest nie na miejscu i podważa jej obiektywność. Ponadto użytkownicy Twittera zarzucali jej zachowanie na pokaz.

Wiele osób gratulowało odwagi

Znaleźli się też tacy, którzy byli poruszeni wpisem dziennikarki. Ostrzegali ją, że naraża się na atak.

Dorota Gawryluk jednak pozostaje niewzruszona na krytyczne wpisy. W żaden sposób się nie odniosła do wpisów. Pozostaje domniemanie, że w ogóle się krytycznymi wpisami nie przejęła.

[totalpoll id="2720"]

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw komentarz