Badanie sondażowe Social Changes: duża przewaga Andrzeja Dudy

Za dwa miesiące wybory prezydenckie. Powstało kolejne badanie sondażowe z tej okazji.  Zaskakujący wynik w I turze osiągnęła Małgorzata Kidawa Błońska. Nadal liderem jest Andrzej Duda.

Social Changes przygotowała dla portalu wpolityce.pl badanie sondażowe kandydatów w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja.

Na obecnego prezydenta gotowych jest głosować 42 proc. respondentów. To spadek poparcia w porównaniu z poprzednim badaniem o 1 pkt. proc.

Natomiast drugie miejsce niezmienne zajmuje Małgorzata Kidawa-Błońska, którą popiera 24 proc. badanych. Oznacza to zatrzymanie, gdyż dokładnie taki sam procent badanych poparł ją w poprzednim sondażu.

Badanie sondażowe na ponad 1 tys. ankietowanych

Na podium zmieści się jeszcze Robert Biedroń. Na lidera Lewicy chce głosować obecnie 11 proc. ankietowanych. To wzrost o 1 pkt. proc. w porównaniu z poprzednimi badaniami.

Na dalszych miejscach jest Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia. Obaj z poparciem 9 proc. ankietowanych. Lider PSLu zyskał 2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem, podczas gdy dawny prezenter TVN stracił 2 pkt proc.

Stawkę zamyka Krzysztof Bosak. Polityk Konfederacji ma taki sam wynik jak w poprzednim sondażu – 5 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 28 lutego do 2 marca 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1052.

Czytaj też: Czy wolność słowa jest zagrożona? Rządy chcą walczyć z atakami w sieci

1 Response

  1. Uważam że poparcie Pani Małgorzaty Kidawy Błońskiej jest zbyt małe!

Zostaw komentarz