Sondaż prezydencki: Andrzej Duda poza zasięgiem konkurencji

Niedzielny wieczór przyniósł najnowszy sondaż prezydencki. Jego wyniki przygotował OKO.press, czyli polski internetowy serwis informacyjny o tematyce polityczno-społecznej. Badanie przeprowadziła firma Ipsos, która zasłynęła wyjątkowo trafnym sondażem w czasie październikowych (2019) wyborów parlamentarnych.

Ukończony w sobotę 22 lutego prezydencki sondaż OKO.press nie wiele wyjaśnia. Zwycięzcą pierwszej tury jest Andrzej Duda, ale wynik 41 proc. (przy ok. 3 proc. osób niezdecydowanych) wskazuje, że zwycięstwo obecnego prezydenta w I turze nie jest możliwe. Wśród kontrkandydatów Małgorzata Kidawa-Błońska prowadzi zdecydowanie (25 proc.) i ma największe szanse na II turę.

Robert Biedroń (9 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz i Hołownia (po 7 proc.) uzbierali razem mniej niż kandydatka KO.

Sondaż porównawczy z zeszłego tygodnia: Kampania w mediach społecznościowych. Z konwencji Andrzeja Dudy zapamiętamy trzy wydarzenia

Wyniki badań zrealizowanych przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia w dniach 10-14 lutego na reprezentatywnej kwotowo próbie 8000 dorosłych mieszkańców Polski metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego, mówią, że mimo gorącego tygodnia politycznego sytuacja kandydatów nie zmienia się.

Sondaż prezydencki: II tura dla Andrzeja Dudy

Natomiast w II turze remisują z Andrzejem Dudą nie tylko Małgorzata Kidawa-Błońska, ale także Kosiniak-Kamysz, a nawet Hołownia, mimo tego, że obaj kiepsko wypadli w sondażowej I turze. Robert Biedroń, który w I turze był minimalnie bardziej widoczny, przegrywa z Dudą o 10 pkt proc.

Wcześniejsze sondaże OKO.press wskazywały już wcześniej, że obok Donalda Tuska, ma największy negatywny elektorat.

Czytaj też: Wszystkie te słuszne apele o pokój i pojednanie…

 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Zostaw komentarz